Výběrová káva Nordbeans Keňa Kiangoi AA

Kód: 400
Novinka
Výrobce: Norbeans
260 Kč
Skladem (4 ks)

Tato elegantní 100% Arabika z Keni vás zaujme svou velmi komplexní chutí. Rozpoznáte v ní tóny černého rybízu, rajčat a meruněk. Perfektně v sobě snoubí sladkost a kyselost tak typickou pro africké kávy. Její chuť si budete ještě dlouho pamatovat, chuťovým profilem opravdu vyniká nad většinou káv, co jsme kdy pili. Je opravdu nezaměnitelná. 

Je ideální na filtr. 

Balení: 200 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva pochází ze zpracovatelského závodu Kiangoi a je tou poslední, kterou Nordbeans minulý rok vybrali přímo v Keni. Závod je součástí kooperativy Runget, která má dohromady 3000 registrovaných členů a další 2 závody Kii a Karimikui. Patří tak mezi ty vůbec největší v regionu Kirinyaga. I díky tomu má kooperativa stabilní kvalitu produkce a dobré vybavení. Její pěstitelé těží z dostatečného množství srážek, ideální nadmořské výšky a polohy na jižním okraji národního parku Mount Kenya u města Ngarima. Mezi ostatními kávami nejvyšší velikosti AA zaujme především chutí černý rybíz - rajče Indigo - meruňky.

VLASTNOSTI: 

  • Charakteristika: ČERNÝ RYBÍZ – RAJČE INDIGO - MERUŇKY
  • Druh: Arabika (SL28, SL34)
  • Proces: promytý
  • Původ: region Kirinyaga, Ngarima Town
  • Partner: Collaborative CS
  • Použití: filtr

O Nordbeans

Liberecká pražírna výběrové kávy ví, že cesta od zrnka k nápoji je dlouhá a spletitá. Proto ji zná celou. Zná dokonale původ kávy, kterou prodává a příběhy lidí, kteří ji pěstují.

V Liberci praží kávu ze tří kontinentů a vysokých nadmořských výšek.

#znamsvoukavu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: