Kalita Wave Glass Dripper 155 – černý

Kód: 105
Značka: Kalita
449 Kč
Na dotaz

Stylový a praktický dripper z legendární série Wave z dílny japonské značky Kalita je vyroben z kvalitního tepluvzdorného skla a vystačí na výrobu 1 – 2 šálků kávy. 

Díky rovnému dnu a používání vlnitého filtru je skutečně lehký na používání – nemusíte s ním tolik dbát na techniku zalévání kávy jako u jiných dripperů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kalita Glass Dripper 185 – černý

Drippery od Kality jsou jedněmi z našich nejoblíbenějších. Káva z nich chutná velmi jemně a skvěle. Díky speciálním vlnitým filtrům, které umožňují po celou odbu extrakce kávy volný přístup vzduchu a díky speciálnímu dnu je v nich příprava kávy opravdu jednoduchá.

Vlastnosti

  • Speciální vlnitý filtr pomáhá udržovat stabilní teplotu kávy během její extrakce díky tomu, že ji vzduchem izoluje od povrchu samotného dripperu.
  • Možno mýt v myčce.
  • Jednoduché na údržbu a používání.

 

 

O společnosti Kalita

Kalita je japonská firma založená v roce 1959, která se specializuje na výrobu příslušenství pro přípravu filtrované kávy pomocí tzv. dripperů. Mezi asi nejznámější produkty firmy patří výrobky z řady Kalita Wave, kam se řadí drippery s rovným dnem a speciálními vlnitými filtry nebo speciální konvice s úzkým hrdlem.

Příprava

 

  1. Kávu si nameleme na požadovanou hrubost – přibližně jako krystaly mořské soli.
  2. Filtr vložíme do dripperu a zalejeme jej horkou vodou. Vodu nelijeme po stěnách filtru, ale jen na jeho dno a filtr postupně zaplníme celý. Vodu necháme překapat a vylijeme ji.
  3. Do filtru si vložíme požadované množství namleté kávy (platí poměr 6 gramů na 100 ml vody) a zalijeme kávu. Necháme ji rozkvést po dobu cca 30 vteřin.
  4. Poté dolejeme zbylou vodu krouživými pohyby postupně do filtru.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kalita
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.134 kg