Kalita Wave 185 Stainless Steel Dripper - nerezový

Kód: 346
Akce Tip
Značka: Kalita
989 Kč
Momentálně nedostupné

Kalita Wave 185 Stainless Steel Dripper je prémiový dripper z dílny japonské značky Kalita z prvotřídní nerezové oceli.

Jedná se o vysoce funkční a stylový dripper z legendární série Wave s rovným dnem a třemi otvory, které společně se speciálními vlnitými filtry Kalita zajistí precizní extrakci kávy po celou dobu přípravy.

Příprava kávy s tímto dripperem je tak velmi snadná a pohodlná.

Tato velikost dripperu Kalita Wave 185 je vhodná pro přípravu 26 - 45 gramů kávy, pokud si chcete připravovat kávy méně, doporučujeme velikost Kalita Wave 155

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Drippery od Kality jsou jedněmi z našich nejoblíbenějších. Káva z nich chutná velmi jemně a skvěle. Příprava je s nimi navíc velmi jednoduchá a rychlá.

Díky speciálním vlnitým filtrům, které umožňují po celou dobu extrakce kávy volný přístup vzduchu a díky speciálnímu dnu je v nich příprava kávy opravdu jednoduchá.

O společnosti Kalita

Kalita je japonská firma založená v roce 1959, která se specializuje na výrobu příslušenství pro přípravu filtrované kávy pomocí tzv. dripperů. Mezi asi nejznámější produkty firmy patří výrobky z řady Kalita Wave, kam se řadí drippery s rovným dnem a speciálními vlnitými filtry nebo speciální konvice s úzkým hrdlem.

PŘÍPRAVA KÁVY V DRIPPERU KALITA WAVE

Jak připravit kávu pomocí Kalita Wave Stainless Steel Dripper 185

 1. Kávu si nameleme na požadovanou hrubost asi jako krystaly mořské soli.
 2. Filtr vložíme do dripperu a zalejeme jej horkou vodou. Vodu nelijeme po stěnách filtru, ale jen na jeho dno a filtr postupně zaplníme celý. Vodu necháme překapat a vylijeme ji.
 3. Do filtru si vložíme požadované množství namleté kávy (platí poměr 6 gramů na 100 ml vody) a zalijeme kávu. Necháme ji rozkvést po dobu cca 30 vteřin.
 4. Poté dolejeme zbylou vodu krouživými pohyby postupně do filtru.

 

 1. Množství kávy: 26 – 30 gramů

  Hrubost mletí: přibližně jako krystaly mořské soli

  Teplota vody: 94 °C

  Množství vody: 500 ml

  Doba extrakce: 4 minuty

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Drippery
Záruka: 2 roky