Chemex Classic CM-6A

Kód: 75
Tip
Značka: Chemex Corp
1 139 Kč
Na dotaz

Legendární pour over ze čtyřicátých let minulého století Chemex umožňuje rychle a jednoduše připravit výtečnou kávu. Slovy svého vynálezce Petera Schlumbohma v něm dokáže výtečnou kávu připravit i úplný trouba. Chemex je vyroben z kvalitního borosilikátového skla, které dokonale izoluje tekutinu od okolí. 

Káva z Chemexu vyniká svou jemností. A to zejména díky unikátním filtrům, které dokáží odfiltrovat i ty nejmenší částečky a dokonce i podstatně zredukovat přirozenou mastnotu, která se v kávě nalézá. Pokud tedy toužíte po opravdu jemné, vybroušené kávě, sáhněte po Chemexu. 

Model Chemex  Classic CM-6A je ideální na přípravu 6 šálků kávy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chemex CM-6A

Chemex je vyroben z kvalitního borosilikátového skla, které nepohlcuje žádné pachy ani chutě, takže chuť kávy zůstane vždy zachovaná.

Umožňuje také kávu přikrýt, uchovat v ledničce a znovu ohřát bez ztráty chuti.

Na skvělé chuti kávy připravené v Chemexu se zásadní mírou podílejí tlusté skládané papírové filtry

Doporučujeme tedy vždy používat originální filtry určené pro Chemex.

Vlastnosti

  • Objem: 800 ml
  • Rozměry: 220 mm (v) a 130 mm (r)
  • Po odstranění dřevěného madla a kožené šňůrky možno mýt v myčce.

 


 

O společnosti Chemex Corp.

Chemex Corp., která dnes různé druhy a velikosti Chemexů a příslušenství k nim vyrábí, sídlí v Massachusetts v USA. Od roku 1980 je rodinným podnikem. Chemex byl vynalezen v roce 1941 excentrickým chemikem Peterem Schlumbohmem. Již tři roky po svém vynálezu se Chemex vynálezce Petera Schlumbohma stal součástí sbírek MoMA.

Příprava kávy v Chemex CM-6A

 

příprava Chemex

1. Kávu v požadovaném množství (my připravujeme v Chemexu typicky 800 ml kávy z 55 g) si nameleme na hrubost přibližně jako krystaly mořské soli. 

2. Ohřejeme si vodu na 94 °C (k tomu se dokonale hodí konvice Brewista s nastavitelnou teplotou, která navíc automaticky udržuje požadovanou teplotu až dokud nejste připravení na zalití kávy). 

3. Připravíme si filtr. Skládáme ho tak, že na straně výlevu kávy z Chemexu budeme mít tři listy filtru. Filtr si zalejeme horkou vodou, aby byl celý mokrý a uniklo z něj papírové aroma. Přebytečnou vodu potom z Chemexu vylejeme. 

4. Do Chemexu vsypeme namletou kávu v požadovaném množství, zalejeme a necháme cca 30 vteřin kvést. 

5. Poté postupně doléváme vodu do kávy. 

6. Celá příprava by měla trvat cca 4 minuty. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemex
Záruka: 2 roky