O kávě

Výběrová káva

Káva je označení pro nápoje vyrobené z kávových zrn a kávou nazýváme také kávová zrna samotná. Káva je jednou z nejvíce obchodovaných a nejvíce ceněných komodit, přesněji řečeno druhou nejvíce obchodovanou komoditou na světě. Má svůj původ v Africe, dnes se pěstuje také v Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Zrnka kávy získáváme z kávovníku, v jehož plodech jsou tato semena – zrnka - uložena. Pojďme se na ni podívat trochu blíž.

Káva je ceněná pro své tradiční povzbuzující účinky. Ty jsou připisovány zejména kofeinu, káva ale obsahuje celé množství dalších hodnotných složek, například antioxidanty.

Etiopie - kolébka kávy

Za kolébku kávy je považována Etiopie, kde rostly kávovníky nejprve divoce. Legenda o vzniku kávy vypráví o pasáčkovi koz, který účinky kávy objevil tak, že se mu jeho stádo zaběhlo, a když jej našel, zjistil, že si kozy pochutnávají právě na plodech kávovníku. Když je sám vyzkoušel, ihned pocítil příval energie. A tak byla údajně objevena káva.

Z afrického kontinentu se postupně rozšířila po arabském světě. Dnes se pěstuje také v Jižní Americe a jihovýchodní Asii.

O kávovníku

Kávovník patří do čeledi mořenovitých. Je velmi podobný čajovníku. Pěstuje se jako keř či malý strom. Dnes se kávovníky pěstují na kávových plantážích po celém světě všude tam, kde jsou příhodné podmínky. Nejlépe se kávovníkům daří v tropickém pásmu, kde je dostatek slunce i vlhka.

Káva je ovoce

Kávovník rodí plody podobné našim třešním, uvnitř kterých se právě nachází kávová zrna. Ta se z kávovníku získávají odstraněním dužiny a tzv. pergamenu. Kávovou dužinu je možné zpracovávat a vytvářet z ní nápoj, tzv. cascaru. Je zajímavé, že cascara obsahuje přibližně stejně kofeinu jako káva samotná.

Arabica vs. Robusta

Svůj původ má kávovník v Etiopii. Dnes je známo více než 100 odrůd této rostliny. Nejdůležitějšími odrůdami jsou kávovník arabský (Coffee arabica), neboli Arabica a kávovník statný (Coffee cenephora), neboli Robusta.

Arabica vyžaduje při pěstování mnohem více péče než Robusta. Tahle nevýhoda je ale mnohokrát vykoupena lahodnější, jemnější a méně hořkou chutí Arabicy. Díky tomu je tato odrůda také nejrozšířenější.  Pro Arabicu jsou typičtější kyselejší chutě.

Kolik chutí má káva?

Káva má podobně jako víno tisíce a tisíce chutí. Existuje ale škála, podle které se jednotlivé chutě a vůně obsažené v kávě klasifikují. Podle této škály může káva chutnat po mandarinkách, cedru nebo třeba okurce.