Kalita: nový trend mezi milovníky kávy

Kalita se začíná vedle Haria a dalších již zdomácnělých značek stále více objevovat v kavárnách třetí kávové vlny v Dánsku (například známá pražírna Coffee Collective přešla ve svých kavárnách zcela na Kalitu) či Berlíně (například Kaffeekirsche Roastery) a čím dál větší pozornost začíná vzbuzovat také u nás v ČR. My prodáváme vybavení od této rodinné japonské firmy na našem e-shopu od samotného začátku. Kalita si nás prostě získala. I u nás doma patří taky u nás doma k nejoblíbenějšímu vybavení. Pojďme se nyní na Kalitu podívat blíže.

Kalita je japonská rodinná firma, vyrábějící vybavení na alternativní přípravu kávy a přípravu čaje. Známá je především svou sérií Kalita Wave. Právě touto sérií vybavení na sebe strhla pozornost světové odborné veřejnosti a kávových maniaků všeho druhu.

Kalita je známá svými unikátními vlnitými filtry, které zajišťují lepší extrakci kávy v dripperu. Výrobou filtrů tato japonská firma v roce 1958 v Tokiu také začínala. Postupně řadu svých výrobků rozšiřovala a dnes patří k předním světovým výrobcům vybavení na přípravu kávy a v Japonsku také k hlavním distributorům prémiového vybavení na přípravu kávy. Dnes má firma již více než 65 zaměstnanců a kromě Japonska se prodává v Severní Americe či Evropě.

24291817_1950526068538069_5345047067630589131_o

Kalita Wave 185 Stainless Steel Dripper

Kalita Wave Series

Kalita se proslavila svou unikátní řadou vybavení Kalita Wave Series. Jedná se o vlnité drippery s rovným dnem, typicky třemi otvory ve dně, které se používají s typickými vlnitými filtry, které zajišťují plynulý přívod vzduchu během celé doby extrakce kávy. Kromě dripperů do této série patří také další vybavení.

Drippery Kalita Wave se vyrábějí z několika materiálů a ve dvou velikostech155 a 185. Můžete si vybrat mezi sklem, nerezovou ocelí, mědí a keramikou. Každý z materiálů má své výhody, ale všechny mají vynikající vlastnosti hodící se pro přípravu kávy.

Jak připravit kávu v Kalita Wave 185?

  1. Kávu (na půllitr výsledného nápoje potřebujeme cca 30 gramů kávy) si nameleme na požadovanou hrubost - asi jako krystaly mořské soli.
  2. Filtr vložíme do dripperu a zalejeme jej horkou vodou o teplotě 94 °C. Vodu nelijeme po stěnách filtru, ale jen na jeho dno a filtr postupně zaplníme celý. Vodu necháme překapat a vylijeme ji.
  3. Do filtru si vložíme požadované množství namleté kávy a zalijeme kávu. Necháme ji rozkvést po dobu cca 30 vteřin.
  4. Poté dolejeme zbylou vodu krouživými pohyby postupně do filtru.
  5. Celková doba extrakce by neměla přesáhnout dobu 4 minut.