Jak vybrat první dobrou kávu pro alternativní přípravy?

20819083_1906598546264155_774468938742635881_o 

V pár řádcích si řekneme o tom, jak rozpoznat dobrou kávu od té špatné, nehledejte v textu žádné velkolepé vědomosti a cizí slova, chceme vám pomoc s prvotní orientací, opravdu jednoduché základní body.

1. Káva nesmí být černá, spálená, mastná, různě flekatá, zdeformovaná, plesnivá, bez data pražení a s podivným datumem spotřeby. Za hodně tmavou kávou se často skrývají ty nejlevnější kávy na trhu, velice často se jedná o robustu nebo o směs, veškeré kávové defekty se v takovéto kávě jednoduše schovají.  

2. Špatnou kávu koupíte převážně v obchodních domech, nadnárodních kávových řetězcích a v podivných českých obchodech, kde sice prodávají jen kávu, ale s kvalitou si ruku nepodali. Často taková káva stojí i nemalé peníze a často se budete setkávat s tím, že se jedná o kvalitní italskou kávu, popřípadě i výběrovou kávu. Veškeré tyto kávy nejsou moc vhodné na přípravu filtrované kávy.

3. Správná káva nejen pro alternativní přípravu by měla být světle hnědá, čistá, zrníčka musí být stejná, měla by vonět, nejlépe jednodruhová káva arabika a nedávné datum pražení.

4. Dobrou kávu koupíte v našem e-shopu, ale můžete ji samozřejmě koupit i v klasickém kamenném obchodě, ale spíš, a to především ji koupíte přímo v kavárnách. Přímo tam, kde Vám ji i připraví a něco Vám o ní i prozradí. U nás aktuálně narazíte na kávu od Nordbeans, ale můžete ji  klidně ochutnat v řadě kaváren po celé zemi. V budoucnu u nás nakoupíte i další kvalitní kávy, sami si kávu vybíráme a pokaždé se těšíme na otestování nové várky, ať už od Nordbeans nebo od dalších pražíren.

5. Pravděpodobně se Vám bude zdát, že z kávy necítíte přesně to, co píšou na obalu, ovšem není to známka nekvalitní kávy. Chuťové a čichové buňky je potřeba učit, při pití kávy si dejte pár minut a zkuste se zapřemýšlet nad tím, co v kávě cítíte. Postupem času se budou vaše schopnosti zlepšovat. Ty základní můžete mozek naučit, nebo je již znáte, ale neumíte je přiřadit. Chutě kávy najdete rozepsané v degustační mapě SCAA.

6. Kávu si kupujte po menších baleních a zkoušejte různé druhy, různé chutě. Je dobré si připravit naráz dvě rozdílné kávy. Je to dobré pro učení, najednou poznáte, že jsou v kávách rozdílné chutě.  

18671544_1869532706637406_4097109879154798450_o

Pár slov ke korporacím

Korporace, které nakupují kávu ve velkém, nemají zájem podporovat farmáře v jeho rozvoji, ba naopak, neustále tlačí na cenu a na kvantitu. Dále tu máme místa, kde se káva robusta pěstuje jen a jen k těmto potřebám korporací, opět nejde o kvalitu ale o kvantitu a o nejnižší náklady na produkci.

Následně se káva různě namíchá a upraží, skladuje a exportuje často po celém světě, nikdy se nedozvíte, odkud káva pochází. O kvalitu a vzhled se nikdo nestará a kávu vám rádi dodají ve velké plechovce i třeba namletou. Taková káva je často skladována řadu měsíců.

MALÉ POCTIVÉ PRAŽÍRNY 

Ale máme tu i menší a malé poctivé pražírny, ty si kávu vybírají a poctivě za ni platí.

Taková káva je fair trade a její původ, zpracování, pražení a celá její cesta je snadno dohledatelná. Zjednodušeně to funguje tak, že pražírna kávu odebere napřímo od farmáře, za kávu zaplatí, upraží a prodá. V Africe se často jedná nikoliv přímo o farmáře, ale o kávovou kooperativu, tedy sdružení více farmářů a zpracovatelů.

Farmář si za kávu může říct tolik peněz, jak moc je káva kvalitní a tak se každý rok snaží o co nejvyšší KVALITU kávy. Lidé z pražírny často farmáře znají osobně a pravidelně je navštěvují, pomáhají, mají zájem o celkový rozvoj.

Tito farmáři často svoji nejlepší kávu ani neochutnají, raději ji prodají a pro sebe si nechávají jen to, co nikdy neprodají, poškozená zrna.

Samozřejmě je to s kávou ještě trošičku komplikovanější, ale pro představu by to mělo stačit :)