Jak připravit kávu v Chemexu Classic CM-6A

Chemex je dnes už legendární přístroj na přípravu filtrované kávy. Svým vzhledem i názvem připomíná exaktní vědecký nástroj. A není to žádné klamání tělem. Vynalezl ho vědec Peter Schlumbohm ve 40. letech 20. století a dnes se vyrábí v několika variantách. Chemex je svým vzhledem velmi elegantní nástroj, i proto se stal součástí mnoha sbírek v muzeích po celém světě.

Chemexy různých tvarů a velikostí od 80. let vyrábí rodinná firma v americkém státě Massachusetts. Ačkoliv se jednotlivé modely liší drobně tvarem či úchytem, spojuje je několik zásadních vlastností. Nejdůležitější z nich je použití vysoce odolného borosilikátového skla, které zaručuje, že do kávy nepronikne žádná nechtěná příchuť a zároveň je káva díky dobrým termoizolačním schopnostem tohoto skla déle teplá. 

Káva z Chemexu chutná výjimečně jemně. To je způsobeno především unikátními silnými filtry, které z kávy odstraní i ty nejmenší částečky. Oproti přípravě například v dripperech je káva také mnohem méně mastná. I mastnotu totiž dokáží tyto výjimečné filtry odstranit.

Pojďme se nyní společně podívat na to, jak připravit kávu v Chemexu Classic CM-6A.

Příprava kávy v Chemexu je opravdu rychlá a jednoduchá. Bude vám na ni stačit pár minut a vychutnáte si tak kávu výjimečně jemnou a čistou.

příprava Chemex

  1. Kávu v požadovaném množství (vždy platí poměr 70 g na 1 litr výsledného nápoje) si nameleme na hrubost přibližně jako krystaly mořské soli. 
  2. Ohřejeme si vodu na 94 °C (k tomu se dokonale hodí konvice Brewista s nastavitelnou teplotou, která navíc automaticky udržuje požadovanou teplotu až dokud nejste připravení na zalití kávy). 
  3. Připravíme si filtr. Skládáme ho tak, že na straně výlevu kávy z Chemexu budeme mít tři listy filtru. Filtr si zalejeme horkou vodou, aby byl celý mokrý a uniklo z něj papírové aroma. Přebytečnou vodu potom z Chemexu vylejeme. 
  4. Do Chemexu vsypeme namletou kávu v požadovaném množství, zalejeme a necháme cca 30 vteřin kvést. 
  5. Poté postupně doléváme vodu do kávy. 
  6. Celá příprava by měla trvat cca 4 minuty.