Hario V60-02: vůbec ten nejoblíbenější dripper na světě

Hario V60-02 je asi nejrozšířenějším a nejoblíbenějším dripperem na světě, možná ve vesmíru a s pravděpodobností hraničící s jistotou - minimálně na všech přilehlých planetách. Velké obliby dosahuje také u nás, kde se stal v podstatě povinnou výbavou každé trochu hipsta kavárny. Čemu vděčí za svou oblíbenost?

Hario V60 je pour over, neboli dripper na přípravu filtrované kávy. Vyrábí se ve třech velikostech jako Hario V60-01, Hario V60-02 a Hario V60-03 ze 4 různých materiálů: keramiky, skla, plastu a kovu.

Vznikl v tradiční japonské firmě Hario teprve přibližně před dvanácti lety. Od té doby si vydobyl neuvěřitelné renomé po celém světě a stal se s velkou pravděpodobností tím vůbec nejoblíbenějším dripperem.

V60: vektor 60

Název Hario V60 pochází od vektoru 60, tedy úhlu, ve kterém je jeho kónický tvar navržen. Právě tento úhel je klíčový pro správnou extrakci kávy. Podle průzkumu společnosti Hario je právě tento úhel ideální k optimální extrakci kávy. Drippery V60 mají jeden velký otvor, který umožňuje stanovit chuť mleté kávy úpravou průtoku vody.

Drippery V60 mají spirálovitá žebra, která maximalizují extrakci kávy tím, že umožňují optimální proudění vzduchu během přípravy kávy.

Na počátku byla Melitta

Filtrovaná káva tak, jak ji známe dnes, není žádný vynález 21. století. S prvním dripperem podobným těm současným přišla paní Melitta Benz. Ta experimenty v přípravě kávy došla až k myšlence vytvořit kávový filtr z pijáku, nechala si svůj vynález už ve 20. Století patentovat a založila úspěšnou firmu, která se výrobou nejen kávových filtrů zabývá dodnes.

Jak připravit kávu v Hario V60-02? 

příprava Dripper Hario V60 01 – keramický bílý

O tom napíšeme zase někdy příště :) Stručný návod najdete přímo u produktu v e-shopu.